OPCT10AL Split Core Current Transformer with 3.5mm 1A 5A 10A 15A 20A 30A 40A 50A 60A 100A / 1V 1Pcs(OPCT10AL 1A-1V)
★★★★★ 4.9 145 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.fatti-sentire.it
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
Sensor BlocksOPCT10AL Split Core Current Transformer With 3.5mm 1A 5A 10A 15A 20A 30A 40A 50A 60A 100A / 1V 1PcsCoil Structure : ToroidalModel Number : OPCT10ALCoil Number : AutotransformerPhase : SINGLEUse : CurrentCable length : 1mHole Size : 10mmWork voltage : 0.66/0.72kV
  • Sensor Blocks
Color OPCT10AL 1A-1V
Brand Name XPOFHVAF
Manufacturer XPOFHVAF
Connector Type Clamp
Item Dimensions 0.39 x 0.39 x 0.39 inches
Number of Items 1
Contact Material Alloy Steel
Operating Voltage 1 Kilovolts
Specification Met UL
International Protection Rating IP00
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
145 ratings | 59 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (129)
4 stars
1% (1)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (15)